Живот во кутија

17.10.18 11:53

23-годишниот Мане Неделчевски има церебрална парализа, и последен пат излегол од дома пред две години, затоа што живее на трет кат во зграда без лифт.

Што прави државата и општеството за Мане и за другите луѓе кои живеат во кутија?

 

Извор: 360 степени

 

Слични содржини

Екологија / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото