Летот на гуските

12.11.18 01:21

Кристијан Молек го посветил својот живот на одгледување и тренирање гуски сирачиња. Неговата посебна врска со птиците му овозможува да биде мошне близок со нив, но не ги задржува за себе. За да ја сподели својата љубов кон птиците, тој со својот лесен микро авион ги носи луѓето на незаборавен лет со гуските. Погледнете како изгледа тоа.

Извор: Animalkind Stories

Слични содржини

Графички Дизајн / Око

ОкоБоли главаВицФото