Серии низ постери

05.10.10 10:50

Австрискиот дизајнер Алберт Ексергиан, кој е голем љубител и обожавател на познатите ТВ серии, создаде петнаесетина постери во кои се чувствува неговата „минималистичка“ љубов кон постерите, модернизмот и телевизијата. Ова се постери за можеби најпознатите серии во светот, но и кај нас.

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото