Киригами играчки

02.01.19 05:59

Јапонскиот дизајнер Харуки Накамура е познат по играчките од хартија наречени киригами. Волкот е облечен како овца, пингвинот се пртвора во бомба...

Тие се интерактвини, забавни, а некои од нив имаат внатрешен механизам кој овозможува да се претвораат во крајно неочекувани форми.

 Извор: My Modern Met

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото