Ѓорче Ставрески за институциите

03.01.19 01:22

Еден од главните проблеми којшто нè обременува и ни прави проблеми во оваа земја, е тоа дека за овие 27 години ние во суштина не успеавме да направиме стабилни институции, коишто ќе бидат основа и темел на општеството.

Влог на режисерот Ѓорче Ставрески


 Извор: Respublica

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото