Интервју со Горан Стефановски, Стокхолм, 1998.

05.01.19 04:30

Интервју со Горан Стефановски во Стокхолм.

Продукција: МТВ, 1998 година.

Емисијата е снимена по повод премиерата на текстот на Стефановски, „Еуроелиан“, централен настан во Европската престолнина на културата таа година.

За жал, снимката е црно-бела и го нема крајот на емисијата каде што Горан вели дека нашиот контекст го карактеризира голема мрза. Фали и завршниот кадар каде што тој вози точак низ Стокхолм.

Новинар: Марија Зафировска; снимател: Емил Вагленаров.

 

Извор: Youtube

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото