Сè е поврзано

11.01.19 02:38

„Сè е поврзано“ е насловот на ова фасцинантно видео во кое кореографот Шен Веи основачот на истоимената светски позната танцова компанија низ перформанс го објаснува својот концепт за блискоста на танцот, музиката и визулната уметност.

Перформансот е снимен во новиот музеј во Шангај, „Електрана на уметноста", зграда што некогаш била електрична централа.


Извор: Nowness

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото