Годишни награди во државна фирма

12.01.2019 15:59
!Виц икона

Состанок во државна фирма.

Се соопштуваат годишните награди.

-На другарот Трпе: чевли.

-На другарот Трајчо: сандали.

-На другарот Ристо: влечки.

-На директорот: 10000 евра.

Од задниот ред се јавува Трпе:

-Така и му треба, нека оди бос, мамичето негово.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото