Никола Гелевски за наградата „Лифт“

31.01.19 12:58

Погледнете го разговорот со Никола Гелевски, уредник на издавачката куќа „Темплум“, која со своите изданија ја промовира стрип културата во Македонија. 

„Низ едицијата „Лифт“ и низ оваа награда што ја доделуваме се обидуваме да дадеме поттик за развивање на нова генерација стрип автори, генерација на 21-от век“, вели Гелевски.

 

Извор: Сител

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото