Концерт на „Звук Караџиќ“

02.02.19 01:52

Концерт на музичкиот состав „Звук Караџиќ" на последниот ден од минатогодишното издание на фестивалот „Друга приказна", кој се одржа во Музејот на современа уметност во Скопје.

Настапуваат- Јордан Костов, Роман Столјар, Владимир Лукаш, Драган Протиќ и Ѓорѓе Јовановиќ.


Извор: Youtube

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото