Војо и неговата машина против загадување

06.02.19 02:56

„Опиум филм“ продукција го објави трејлерот за документарниот филм „Устав на новата ера: Човек балансер на воздушниот и водениот свет”.

Документарецот е во режија на Кирил Каракаш и Светислав Подлешанов, а е работен во копродукција со ПИК Продукција и Bunker Film+ од Албанија.

Филмот е за пензионираниот полицаец Војо, кој е иноватор на 8 иновации од енергетиката и екологијата, а последниве 15 години работи со огромна љубов и посветеност на неговиот најголем проект, кој ќе помогне против аерозагадувањето во земјата.

Музиката е на Александар Томевски, а звучниот дизајн на Слободан Трајкоски

Извор: Youtube

Слични содржини

Филм / Око / Историја
Теорија / Око
Филм / Око / Историја
Активизам / Филм / Око
Графички Дизајн / Уметност / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото