Срѓан Јаниќијевиќ: Загадено општество

10.02.19 03:31

Од кај и да тргнам ние живееме во некаков загаден свет, на ментално, на еко тло, на културно тло, во образованието кое е поклопено со политичка загаденост, сè е тоа загадување, коментира режисерот Срѓан Јаниќијевиќ.

Извор: ResPublica.

Слични содржини

Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото