Кога најмногу се лаже?

11.02.2019 11:48
!Виц икона

– Тато, зошто кукурига петелот?

– Петелот секогаш кукурига кога некој лаже.

– Но тој кукурига во три часот ноќе…

– Тогаш се печатат весниците, синко.

 

Слични содржини

Виц

ОкоБоли главаВицФото