Дамка

12.02.2019 03:07
Дамка

Во стерилниот и уреден свет на една двојка во далечината се појавува една црна дамка. Во паника, тие се заклучуваат во куќата за да се заштитат од опасноста што доаѓа. Но што всушност претставува таа дамка?

Погледнете го краткиот анимиран филм во продукција на Академијата за визуелни уметности во Брисел, во режија на Cloe Alliez.
Извор: Vimeo

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото