Лудус

01.03.19 01:28

Последната колекција на модната марка „Лудус“ зад која стои дизајнерот Драган Христов од Скопје е насловена „Monoscapes“. И со оваа колекција, Христов останува во сферата на безродовата минималистичка мода.


Дизајните на „Лудус“ се базирани на емоции, често меланхолични и тажни. Инспирирани од филмот и современата музика, монохроматски, со скулптурални силуети, изработени од исклучиво природни материјали, со акцент на одржливоста.

Деновиве, „Лудус“ ја објави својата нова адреса на интернет страница ludus.com.mk

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото