Совети од духот на Фрида Кало

28.03.19 03:29

Во краткото анимирано видео од Super Deluxe (група видео автори), духот на Фрида Кало се јавува со корисни совети како: биди искрена пред себе, кога се чувствуваш оттуѓено и осамено, запомни дека има толку многу други луѓе на планетата, секогаш се имаш себе и други животни мудрости.

Филмот што го слави феминизмот на славната сликарка е насловен „Совети од духот на Фрида Кало“.

Извор: Youtube

 

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото