Полнење батерии

03.04.19 01:04

Краткиот анимиран филм „In/ex troversion“ на бразилската режисерка Џулија Родригез (Julijа Rodriguez) се занимава со тоа како ги доживуваме социјалните ситуации и колку се различни начините на кои луѓето ги „полнат батериите“.

Авторката се идентификува со интровертните луѓе и фокусот на филмот е токму една таква девојка.

Извор: Youtube

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото