СМС од другарката среде ноќ

19.04.2019 14:23
!Виц икона

Сношти добив СМС од мојата најдобра другарка:

– Дојди да ме земеш од пабот. Пијана сум.

Викнав такси, ја зедов, ја однесов дома. Се вратив со таксито пак дома и добив нова СМС порака:

– Не доаѓај. Се вратив.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото