Дистопичните сцени на Кевин Петерсон

27.04.19 01:11

Во дистописките сцени на Кевин Петерсон, американскиот уметник кој живее и работи во Хјустон, се чувствува необична тензија.

Сликите прикажуваат како диви животни се грижат за деца, а целата серија насловена „Диво“ буди чувства што се некаде помеѓу надеж и црни наслутувања.

Извор: booooooom.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото