„Вулкански остров“ - анимиран филм

27.05.19 10:44

Краткиот анимиран филм „Вулкански остров“ на унгарската режисерка Ана Каталин Ловрити раскажува за една млада безгрижна тигрица што живее на мал остров во хармонија со природата.

Кога нејзината женственост ќе ја забележи постариот, бел тигар, таа на островот се чувствува заробено, но природата е нејзин сојузник...Извор: Vimeo 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото