Македонец на психијатар

11.06.2019 09:21
!Виц икона

Македонец не можел повеќе да ја издржи 30-годишната бедна политика во земјата и конечно решил да отиде на психијатар.

Психијатарот му вели:

– Напиши му писмо на оној политичар кој најмногу те нервира, а потоа запали го!

Македонецот:

– Во ред. А со писмото што да правам?

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото