Лусиа, Луис и волкот

27.06.19 00:28

Лусиа, Луис и волкот е серија од два генијални кратки анимирани филмови/видео инсталации на чилеанскиот режисер Нилс Атала.

Лусиа (2007)

Луис (2008)

 

 

 

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото