Разнобојните, мрачни илустрации на Феј Мурхаус

28.06.2019 00:21
Феј Мурхаус

Феј Мурхаус е илустраторка која живее и работи во Хејстингс, Англија. Таа обожава да слика приказни, вообичаено чудни и мрачно хумористични, каде ликови се прекрасно грди суштества. 

Во продолжение, дел од нејзините илустрации.

Извор: http://artfucksme.com

Слични содржини

Култура / Уметност / Теорија / Историја
Фотографија / Живот / Уметност
Свет / Уметност / Филм

ОкоБоли главаВицФото