Антоан Терие

02.07.19 10:52

Како дел од изложба во Maison Des Jonglages (Куќа на жонглирањето) во Ла Курнев, Франција, магионичарот и жонглер Антоан Терие ја создал оваа серија кинетички уметнички дела употребувајќи различни композиции на фенови.

Извор:https://artfucksme.com

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото