Бразилскиот фудбал некогаш и денес

19.07.2019 17:40
!Виц икона

Бразилски новинар му прави интервју на Пеле. Новинарот прашува:

– Мислите дека репрезентацијата од 1970 година би можела да ја победи денешната репрезентација на Бразил?

– Да, убеден сум во тоа.

– Со каков резултат?

– Со 1 : 0.

– Само толку?

– Да, сепак имаме по 75 години.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото