„Жешко и вкусно“ - анимиран филм

05.08.19 00:34

Две потпијанети другарки весело упаѓаат во ресторан за брза храна со желба да каснат нешто во доцните ноќни часови. Притоа не ни наслутуваат дека таму се случуваат многу пострашни работи и поопасни за здравјето отколку масната пржена храна.

„Hot and Tasty“ (Жешко и вкусно) е филм на младата режисерка Лори Џејн Ходкин (Laure Jayne Hodkin) со кој годинава дипломирала на Royal College of Art во Лондон. 
Извор: Vimeo

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото