Како е да се живее во екстремни временски услови?

07.08.2019 01:47
Како е да се живее во екстремни временски услови?

Од топење на папучи за време на топлотниот бран до целосно замрзнати лица и возила во непрооден снег - временските прилики продолжуваат да нè збунуваат!

Ова може да изгледа како неподнослив хаос за некои, но други научија како да се справат со временските неприлики. Така, има луѓе кои, никаква непогода не може да ги спречи  да ја следат својата омилена игра, да купуваат намирници или да готват - дури изгледа дека во сето тоа наоѓаат и убавина. Овие фотографии прикажуваат неверојатни ситуации предизвикани од екстремните високи или ниски температури. 

Е, ова се вистински навивачи

 Последици од ураганот „Метју“ во Дејтона, САД

Пуканки на недозреана пченка како последица од топлотниот бран во Франција

Навистина замрзнато пристаниште

Австралиец кој тргнал да купи намирници во силно невреме и поплава

Чистење на телекомуникациски столб по снежна бура

Жешко лето во Австралија

Тешко е да се вози на Северниот пол...

Еден растопен од жештината вентилатор во Пуерто Рико

Кога е толку студено што и лицето и облеката замрзнуваат

Дупка предизвикана од поплава во Чикаго

Да се искористи ова убаво време од - 40 степени

Топки град во Италија

Како изгледа поплава во Њу Орлеанс

4 метри снег во скијачки центар во северна Шведска

Распукано дрво по бура во централен Канзас

Пржени јајца во автомобил

Замрзнат велосипед по снежна бура во Чикаго

Ова пластично поштенско сандаче се стопило на жештината во Аризона

Пожарникар на -40ºC

Јакна со сопствено разладување во Токио

Овој автомобил едноставно се стопил на горештината

„Толку беше студено што автобусот се скрши на половина пред мои очи“

Извор: brightside.me

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото