„Вао“

07.08.19 02:19

Анимираниот филм „Вао“ на режисерката Доми Ши победи во оскаровската трка за најдобар краток анимиран филм во 2018 година.

Филмот раскажува приказна за осамена мајка која добива уште една шанса да го почувствува мајчинството, кога ќе „оживее“ едно од нејзините приготвени полнети лепчиња.

Среќната мајка посветено се грижи за малечкото, но подоцна се соочува со реалноста дека децата растат брзо и нема засекогаш да останат мали.

Извор: Rutube

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото