„Ќе проодиш“

08.08.2019 11:36
!Виц икона

Отишол Трпе кај чудотворец.

Овој го помилувал по глава му рекол:

- Ќе проодиш!

А Трпе се мисли:

-Леле каков ашљак! Па јас можам да одам и без него.

Кога излегол надвор - му го нема „Голфот“.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото