Сите Кинези си личат еден на друг

17.08.2019 13:27
!Виц икона

Имав колега Кинез, кој се викаше Ли. Еден ден, додека кај нив пиевме чај, го прашав:

– Ли, те нервира ли кога велат дека сите Кинези си личат еден на друг?

Добив одговор:

– Ли отиде по пиво, јас сум неговата жена.

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото