„Капиталисти“ - Ах Ахилеј

09.09.19 01:12

Ах, Ахилеј е српски бенд, основан во 1999 година во Белград. Составен е од Ѓорѓе Бранковиќ, Александра Ковачевиќ, Драган Новковиќ и Мања Растиќ. Имаат настапено во Србија, Хрватска, Косово, Босна и Херцеговина, Германија и Египет.

Ах, Ахилеј настапија на фестивалот Друга приказна#4, на 7 септември.

Музиката е експериментална со примеси на електронски звук, акустична музика, рокенрол и други музички влијанија, а текстовите сатирични.

Извор: Youtube

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото