Пораката на Грета Тунберг

23.09.19 12:21

Планетарно познатата активистка, Грета Тунберг и Џорџ Монбиот, нудат решение за климатската криза. Тие тврдат дека треба да ги вратиме природните прочистувачи на јаглеродот, како што се шумите, мочуриштата и морското дно.

Погледнете го во ова моќно независно видео на „Gripping Films“.

 Извор: The Guardian

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото