Музичка филозофија

05.11.10 15:55

Брилијантната комбинација од познати музички цитати, типографија и графички дизајн е дело на уметникот Мико Толедо. Овој дизајнер ја создаде серијата постери „Музичка филозофија“ со цел да им одаде почест на своите музички јунаци. Прекрасна графичка уметност!

 *КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

*КЛИКНИ НА СЛИКИТЕ ЗА ПОКРУПЕН SLIDESHOW

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото