Градот наш

28.10.19 12:40

Телевизијата Ал Џезеира Балканс во својот серијал „Ритамот на Балкан“ за музичките сцени во балканските држави ги претставува и македонските музичари Bernays Propaganda и The John.

„Некогаш исклучително живата македонска музичка сцена лесно ги прескокнуваше јазичните бариери и стигнуваше до публика на други територии. Каква е ситуацијата денес?“, се вели во најавата за емисијата. 


Извор: Al Jazeera Balkans

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото