Родена од омраза

04.11.19 14:29

Студентката по психологија, Асја Јусиќ е родена откако нејзината мајка ја силувал војник за време на војната во Босна и Херцеговина. Таа сега има 25 години и една од „невидливите деца“. Нејзината приказна е едно од најголемите табуа во Босна, а и за неа раскажувањето за начинот како е родена е голем предизвик.

Извор: Дојче Веле

Слични содржини

Општество / Квир / Живот
Око / Историја
Балкан / Историја

ОкоБоли главаВицФото