„Маестро“ - краток филм

18.11.19 11:17

„Маестро“ е мајсторски направен краток анимиран филм во продукција на „Bloom Pictures“ и во режија на „Illogic“ во кој шумските животни, една ноќ изведуваат арии од операта „Норма“ на Белини.

Извор: Vimeo

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото