Да ја вадиме шајката?

05.12.2019 11:58
!Виц икона

Во одделение за итна медицинска помош влегува маж со забиена шајка во главата.

Докторот:

– Да ја вадиме?

– Да!

– 500 евра!

– Ама јас сум здравствено осигуран!

– Со здравственото осигурување можеме само да ти ја искривиме, да не ти пречи…

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото