„Џемпер“ - краток филм

09.12.19 10:06

Кратката анимација „Џемпер“ на Зилаи Фенг (Zilai Feng) е инспирирана од расказот „Не обвинувај никого“ од култниот аргентински писател, Хулио Кортасар.

 

Извор: You tube

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото