Лажни вести

13.12.19 00:22

Новата сезона на блогот на Дарко Булдиоски, #комкаст, почнува со тема за лажните вести. Гостин е Сеад Џигал.

„Првава епизода, од ако можеме да ја наречеме трета сезона јас и Сеад зборуваме, во најголема мера, за лажните вести, дезинформации и пост вистина. Сеад пишуваше и тука доста на темава, дискутираше за неа на повеќе настани, но редно беше да седнеме и сите недовршени дисусии низ различни четови да ги спакуваме во видео кое по план треабше да треае 20-30 минути. Трае скоро 50“, најавува Булдиоски.

Извор: komunikacii.net

 

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото