Не се дише (No air)

17.12.19 00:33

Популарната група „Пеперминт“, по подолго време, снимија нова песна и спот насловена „Не се дише (No air)“. Песната повикува на поголема еколошка свест, но зборува и за чувството на затвореност.

„Нема земја, нема дрвја, нема воздух, нема здрава храна, нема име, нема правда, нема доктор, нема ученици...Како затворени во шише више не се дише. Вака затворени во шише не се седи више...“


Извор: You tube

 

ОкоБоли главаВицФото