20 години - селфи секој ден

15.01.20 14:07

Ноа Калина (Noah Kalina) е фотограф од Њујорк. Работи за големи компании и публикации, но неговиот најдолгорочен проект е сликањето на свои автопортрети („селфи“) секој ден во текот на цели 20 години.

Почнал да го фотографира своето лице на 11 јануари 2000 година, кога имал само 19 години. Во 2006 година направил видео од тие фотографии, вкупно 7263, но не го прекинал проектот, кој уште трае и покажува како ситните промени прават голема разлика.

 

Извор: boredpanda.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото