Атиџе Муратова: Медот е лековит само кога е природен

25.01.2020 14:47
Атиџе Муратова: Медот е лековит само кога е природен

Главната хероина на документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова зборува за тајната на медот што го прави на природен начин. Вели дека тој мед може да се користи како лек.

Да одгледува пчели ја научил нејзиниот дедо, а за реченицата „Пола за мене, пола за пчелите“, вели дека тоа е тајната на животот.

Извор: Утрински брифинг

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото