„Ми се води љубов“

05.02.20 12:51

Познатите „Фолтин“, објавија видео запис за нивната песна „Ми се води љубов“, која се наоѓа албумот „МОМÓМА“.

Спотот е во режија и монтажа на Милена Витман, а главната улога, односно танчерка во видеото е Зарина Рондон.

„Фолтин“ на 14 февруари ќе одржи целовечерен концерт во Денсинг салата на Младинскиот културен центар во Скопје.

МКЦ го најави настанот на социјалните мрежи и соопшти дека почетокот е закажан за 22 часот, а пред концертот атмосферата ќе ја загреваат Андреј Мицејков, Игор Спироски и Бојан Чакра со музички селекции на винил.

 

Извор: Youtube

ОкоБоли главаВицФото