Олимпјадата што го препороди Сараево

12.02.20 14:35

Од 8 до 19 февруари, 1984 година во Сараево се одржа 14-тата Зимската Олимпијада - настан што го придвижи развојот  на градот и создаде едно помодерно Сараево.


Извор: Ал Џезеира

 

Слични содржини

Око / Историја
Око / Историја

ОкоБоли главаВицФото