Биди дама, велеа

25.02.20 13:05

Неверојатно тажно, но вистинито и сјајно резиме за положбата на жената во 21 - от век. Сите барања и притисоци кои општеството ги поставува пред денешните жени.

Текстот е на Камил Рејнвил, а наратор е актерката Синтија Никсон. Видеото се шири на социјалните мрежи со брзина на оган.

Извор: Vimeo

Слични содржини

Око

ОкоБоли главаВицФото