Злобен фанк

28.02.20 16:05

Излезе спотот за песната „Злобен фанк“ на скопската диско пост панк група Bernays Propaganda. Режијата е на Милан Блажевски.

Песната е од нивниот последен албум „Втора младост, трета светска војна“ (2019).

Извор: You tube

ОкоБоли главаВицФото