Илустрации исполнети со тегобноста на чекањето

19.03.2020 21:55
Илустрации исполнети со тегобноста на чекањето

Илустрациите на Флинт се исполнети со тегобноста на одвоеноста и осаменоста. Таа често прикажува жени во своите домови, со натежнати тела, во меланхолично чекање. 

Извор:  www.thisiscollosal.com

 

Слични содржини

Општество / Графички Дизајн / Уметност

ОкоБоли главаВицФото