„Trippin"

20.03.20 13:52

Катерина, музичарка која живее во Берлин и е со потекло од Македонија, направи спот за песната „Trippin" , во кој главниот фокус е ставен на споменикот Македониум во Крушево.

Се појавуваат и некои други примери од бруталистичката монументална архитектура во Велес и локации во Србија и во Босна и Херцеговина.

 Режијата е на Милена Витман, а директор на фотографија е Владимир Димоски. 

Извор: Youtube

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото