Нацртани фотографии

23.11.2010 10:58
Нацртани фотографии

Илустрациите кои ги гледате се дело на младиот шведски уметник Јохан Тронквист (Johan Thrönqvist). Овие посебни и чудни цртежи се нанесени врз фотографиите од некои вообичаени, секојдневни мотиви на градските улици, различни интериери или живописни пејзажи.

Својот луциден свет на фантазијата овој уметник вешто ги вклопува во сценариото на претходно снимените фотографии, создавајќи своја оригинална уметност и еден сосем поинаков свет. Повеќе за останатото дело на овој Швеѓанец можете да погледнете овде.

Слични содржини

Фотографија
Фотографија
Јавни Простори / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото