Зграда или полица за книги?

24.03.2020 15:14
Зграда или полица за книги?

Холандските улични уметници Јан Ис Де Мен (Jan Is De Man) и Деф Фид (Deef Feed) минатата година, на станбена зграда во Утрехт, Холандија насликаа полици со џиновски книги. Сега зградата личи на џиновска книжарница. 

На насликаните полици се наоѓа избор на нивните омилени книги од нивните сопствени збирки, но направиле и неколку книги со измислени наслови, со нивните имиња како автори.

Несекојдевниот мурал во Утрехт ги потсетува минувачите на нивните омилени книги. 

Извор: thisiscolossal.com

Слични содржини

Јавни Простори / Балкан / Уметност

ОкоБоли главаВицФото